ویتامین B غذای فوق العاده پوست

0
474

اصطلاح ویتامین به هر ترکیبی که دارای ساختار آمین باشد گفته می شود. در اساسی ترین توصیف ممکن، یک ساختار شیمیایی است که حاوی عنصر نیتروژن است. ویتامین های زیادی برای بدن مورد نیاز است، اما هیچ کدام به اندازه گروه B ویتامین ها متنوع نیستند.

ویتامین B دارای بسیاری از مزایای مراقبت از پوست است که به صورت موضعی یا هنگام مصرف به عنوان مکمل مصرف می شود. حتی واکسن های تقویت کننده ویتامین B نیز وجود دارد.

ویتامین های گروه B برای تولید انتقال دهنده های عصبی، تبدیل چری ها و قندها به انرژی قابل استفاده، ساخت سلول های ایمنی و خون، حذف مواد شیمیایی و محصولات جانبی متابولیک از طریق کبدکاربرد دارد.

آنچه ویتامین B را شبیه هم می کند حلالیت آنها در آب و در نتیجه در خون و عملکرد آنها در بدن انسان است. همه ویتامین های گروه B به عنوان عامل مشترک در نظر گرفته می شوند، بدین معنی که بدن به عنوان واسطه برای انجام عملکردهای پیچیده مانند تولید انرژی، سنتز هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی به آنها نیاز دارد.

ویتامینB1

ویتامین B1 ، همچنین به عنوان تیامین شناخته می شود، به عنوان ویتامین “ضد استرس” شناخته می شود و به شدت در عملکرد سیستم عصبی نقش دارد. کمبود ویتامین B1 می تواند روی پوست تأثیر زیادی داشته باشد زیرا می تواند باعث حساسیت بیش از حد شود و پوست را نسبت به محصولات شیمیایی، عوامل خارجی و آب و هوای آلوده حساس تر کند. کمبود این ویتامین منجر به قرمزی، آکنه یا خشکی و پوسته پوسته شدن پوست و همچنین خشک شدن لب ها می شود.

ویتامین B2

ویتامین B2 که به ریبوفلاوین نیز معروف است ، نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت و درخشندگی پوست دارد. ریبوفلاوین رشد بافت ها را حفظ می کند تا گردش سالم سلول ها را برای رنگ روشن و درخشان تضمین کند.

ریبوفلاوین یک ویتامین مهم برای افراد مستعد آکنه است زیرا به حفظ ترشح مخاط پوست کمک می کند تا از بروز آکنه و خشکی پوست جلوگیری شود. ویتامین B2 حتی با ترویج گردش سالم سلول ها می تواند به پاکسازی نقاط مزاحم و احیای پوست کمک کند.

ویتامین B3

ویتامین B3 یکی از بهترین انواع ویتامین B برای پوست شما است. ویتامین B3 که با نام نیاسین نیز شناخته می شود، می تواند به بهبود وضعیت پوست کمک کند. آکنه، اگزما، افزایش رنگدانه، آسیب ناشی از آفتاب، پیری و خشکی پوست را درمان می کند. بنابراین این ویتامین برای سلامتی ضروری است.

ویتامین B3 با نرم کردن و صاف کردن پوست و کاهش ظاهر خطوط و قرمزی می تواند به بهبود ظاهر پوست کمک کند. ثابت شده است که نیاسین به تولید سرامیدها و اسیدهای چرب در پوست کمک می کند،در واقع به عنوان یک سد محافظ برای پوست عمل می کند. ویتامین B3 تولید کلاژن را افزایش داده و لکه های تیره را کاهش می دهد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید