عملکرد آنتی اکسیدان ها بر روی پوست

0
292

آنتی اکسیدان ها به عنوان مولکول های اثر بخش در نظر گرفته می شوند و به کند کردن روند اکسیداسیون کمک می کنند. آنتی اکسیدان مسئول تولید عوامل اکسید کننده مانند رادیکال های آزاد است. نقش مهمی در متوقف کردن اثر رادیکال های آزاد بر روی پوست دارند.

رادیکال آزاد چیست؟ مولکولهایی هستند که  به سلول های اپیدرم که نه دیده می شود و نه شناخته شده اند حمله می کنند و باعث پیری زودرس پوست می شوند. با گذشت سالها، کیفیت پوست بد و روند پیری سریع تر می شود.

دلایل متعددی مانند: نورخورشید، تنباکو، استرس، رژیم بد، آلودگی و حتی نور مصنوعی به تولید رادیکال های آزاد کمک می کنند.

تاثیر آنتی اکسیدان ها بر پوست چیست؟

استفاده از آنتی اکسیدان ها برای مراقبت روزانه برای پوست ضروری است. انتخاب کرم غنی شده با آنتی اکسیدان به اپیدرم اجازه می دهد از خود به طور موثرتری محافظت کرده و جوانی و زیبایی صورت را برای مدت بیشتری حفظ کند. در دنیای امروز حفظ زیبایی حائز اهمیت است.

در واقع، چالش بسیاری از زنان امروز دیگر این نیست که چین و چروک های روی پوست را پس از ظاهر شدن اصلاح کنند، بلکه باید به پیشگیری اهمیت دهند و روند پیری پوست را کندتر کنند.

راز استفاده از آنتی اکسیدانی دو بار در روز است. کرم روز به عنوان یک مانع دفع حملات روزانه عمل می کند، در حالی که کرم شب اپیدرم را بازسازی می کند و به تجدید سلول های مرده کمک می کند.

تعداد زیادی مولکول آنتی اکسیدان وجود دارد که برای پوست مفید است. برخی طیف وسیعی دارند در حالی که برخی دیگر عملکرد ضعیف تری دارند. بنابراین برای کارآیی بهتر، کرم های روز یا سرم هایی که حاوی ویتامین C و ویتامین E  هستند را انتخاب نمایید تا روی سطوح مختلف پوست اثر بیشتری داشته باشند.

محصولات مراقبت از پوست سرشار از ویتامین C هستند. ویتامین C همچنین در مقابله با آسیب های ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید که توسط لکه های رنگدانه قابل مشاهده است بسیار مفید می باشد.

ویتامین C یک ماده فعال قوی است که تولید کلاژن را تحریک می کند، کلاژن با افزایش سن کاهش می یابد.  مصرف این ویتامین باعث می شود پوست جوانتر و درخشان تر به نظر  برسد.

آنتی اکسیدان برای بازسازی پوست نیاز به زمان دارد، بایدکمی صبور باشید. به طور متوسط​​، پس از سه ماه استفاده، رنگ پوست یکدست و درخشان می شود. روند پیری وتاثیر پذیری از عوامل بیرونی کند می شود.

بنابراین انتخاب رژیم غذایی سالم و سرشار از آنتی اکسیدان ها بسیار مهم است. نه تنها بدن سالم بلکه پوستی زیبا و درخشان نیز خواهید داشت.

توجه داشته باشید، در حالت طبیعی، آنتی اکسیدان ها در غذاهای خاصی مانند انگور، فلفل، مرکبات، ویتامین C ، روغن آفتابگردان و ماهی یافت می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید