راز لب های صاف و نرم

0
378

زیبایی لب ها بخش مهمی از زیبایی صورت است. ظاهر آنها نشان دهنده شخصیت و خلق و خوی فرد است. شکل و استحکام لب ها باید با چهره یکسان باشد تا یک کل یکدست را تشکیل دهد. داشتن دهانی با لب های رنگارنگ جلوه ی بیشتری به زیبایی صورت می دهد.

زمانی که لب خشک شده و پوست آن برجسته می شود، زیباترین و خوش رنگ ترین رژ لب ها روی لب نامرغوب  دیده می شوند.

در کنار بینی، لب ها یکی از قسمت های صورت و به طور کلی بدن است. شاید مهمترین راز داشتن لب های نرم و صاف مراقبت از پوست آنها است. با این حال، باید بدانید پوست لب ها بسیار شکننده است، مهمترین دلیل این نازکی و ضعیف بودن، این است که لب ها غدد چربی ندارند. در نتیجه کوچکترین عامل مانند تغیرات آب و هوایی مثل سرما و گرما و همچنین عدم تعادل هورمون ها، بر روی لب ها تاثیر می گذارد و باعث ایجاد ترک، خشکی، پوست های مرده و خطوط ریز بر روی لب می شوند.

برای داشت لب هایی زیبا و صاف باید به عوامل مختلفی اهمیت دهید. مهمترین آنها نوشیدن آب به اندازه کافی می باشد. زیرا هیدراتاسیون یا آبرسانی پوست ابتدا در داخل بدن انجام می شود. نوشیدن حداقل ۱٫۵ لیتر آب در روز ضروری است. هیدراتاسیون یا آبرسانی در شب به دلیل بازسازی سلول های مرده اهمیت بیشتری دارد.

مرطوب کردن و تغذیه لب های شما ضروری است. اما اگر بیش از حد از محصولات شیمیایی آبرسان برای لب  استفاده کنید، در نهایت پوست لب به این محصولات عادت می کند. یک بار استفاده از این آبرسان ها در روز کافی است. بهتر است از محصولات خانگی برای لطیف کردن پوست لب استفاده کنید.

اگر لب های شما خشک است، از آغشته کردن آنها به بزاق اجتناب کنید! آنها را هیدراته نمی کند، بلکه برعکس  لب ها بیشتر تحریک شده و سریع تر خشک می شوند.

نکته بسیار مهم دیگر لایه برداری یا اسکراب لب می باشد که بسیار حائز اهمیت است. برای لایه برداری، پاک کردن پوست مرده، احیای دهان، هیچ چیز مانند ماسک های لب مناسب نیست.

هرچند وقت یک بار برای از بین بردن پوست مرده و بازیابی درخشندگی و صافی پوست باید لایه برداری انجام دهید. اسکراب لب برای از بین بردن پوست مرده از لب ضروری است، لایه برداری باعث می شود که دهان ما درشت تر دیده شود و خط لب بهتر مشخص شود. رژ لب ماندگاری بیشتری پیدا می کند، به شما توصیه می کنیم هفته ای یکبار لب های خود را لایه برداری کنید. بعد از حذف پوست های مرده از لب بهتر است از آب سرد برای شستشوی لب استفاده کنید تا سرزندگی لب ها بیشتر شود.

یک شیوه زندگی سالم و رژیم غذایی خوب کمک می کند لب های شما تقویت شود و آنها را صاف و هیدراته می کند. از غذاهای غنی از ویتامین B2 مانند کلم بروکلی، بادام یا اسید چرب موجود در آجیل و ماهی آزاد استفاده کنید. از مصرف سیگار، الکل زیاد و غذاهای کم مغذی مانند فست فود خودداری کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید