مراقبت از پوست بعد از اپیلاسیون

0
253

حذف موهای زائد همیشه بخشی از روال زیبایی انسان بوده است. در طی قرن ها و پیشرفت تکنولوژی تغییرات شگفت انگیز زیادی در روند زیبایی ایجاد شده است. روش های سنتی خانگی نیز دستخوش تحولات بسیاری شده اند.

اپیلاسیون یکی از روشهای قدیمی حذف موهای زائد است. اپیلاسیون قند قدیمی ترین نوع آن می باشد. مصریان باستان، به دلیل تکنیک های منحصر به فرد خود در زیبایی مشهور بودند، ازترکیب لیمو، شکر و آب استفاده می کردند. آنها یک لایه از مخلوط را مستقیماً روی پوست می گذاشتند، سپس اجازه می دادند مدتی روی پوست باقی بماند. وقتی خنک می شد بلافاصله آن را جدا می کردند.

مردم مصر باستان از یک وسیله مشابه تیغ، که از برنز یا سنگ چخماق ساخته می شد برای حذف موهای زائد  استفاده می کردند. با ظهور سجاف در قرن بیستم، اصلاح صورت عادی شد و به بخشی از عادت های زیبایی در مردان و زنان تبدیل گشت.

پوست ناشی از اپیلاسیون یا اصلاح، به مرور زمان خشک می شود. متأسفانه این خشکی در بلند مدت باقی می ماند در نتیجه پوست انعطاف پذیری خود را از دست می دهد، خشن و کم آب می شود.

اپیلاسیون یا تراشیدن مو می تواند علائم، تاول یا سوزش پوست را برای چند دقیقه یا چند ساعت ایجاد کند.

لیست کاملی از مواردی وجود دارد که باید سعی کنید بعد از اپیلاسیون از آنها اجتناب کنید. زیرا پوست شما بعد از اپیلاسیون حساس تر است. ابتدا اطمینان حاصل کنید که تا ۲۴ ساعت پس از اپیلاسیون تا حد امکان از گرما و نور مستقیم خورشید دور هستید، همچنین از حمام گرم، اتاق بخار، سونا یا جکوزی و استخرهای شنا که حاوی کلریا ازون هستند استفاده نکنید زیرا به پوست آسیب می رسانند.

نکات طبیعی برای تسکین پوست و جلوگیری از ظاهر شدن جوش های قرمز کوچک بعد از اپیلاسیون

گلاب و زردچوبه

چند قطره گلاب را با یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه مخلوط کنید. این مخلوط را به محل اصلاح بمالید تا پوست آرام شود.

کیسه های بابونه

بابونه برای تسکین سوختگی های طبیعی بسیارعالی است. پس از اصلاح، پوست تحریک می شود. برای درمان ۲ یا ۳ کیسه چای بابونه را در آب گرم قرار داده، سپس کیسه ها را به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال بگذارید.کیسه های فشرده را روی پوست خود بمالید.

تکه های یخ

بعد از هر بار اپیلاسیون یا اصلاح، یک تکه یخ را روی نواحی تحریک کننده پوست بمالید. سرما احساس سوزش را کم می کند.

پودر بچه یا نشاسته

پس از رفع موهای زائد ، این محصول باعث تسکین فوری پوست می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید