چگونه پوستی نرم داشته باشیم؟

0
317

همه ما رویای داشتن پوستی نرم را داریم. این رویا دست یافتنی است. در واقع باید بدانید پوست نرم یعنی پوستی سالم و درخشان!

درخشش و زیبایی پوست ارتباط مستقیمی با سبک زندگی دارد. بسیاری از ما نمی دانیم که زیبایی پوست به رژیم غذایی خوب وابسته است. در واقع غذاهای غنی از ویتامین، عناصر کمیاب، امگا، مواد معدنی و آب اثرات مفیدی بر پوست دارند. به طور مرتب میوه و سبزیجات مانند هویج، گوجه فرنگی، آووکادو یا حتی زردآلو مصرف کنید.

شاید یکی از راحترین و ساده ترین راه رسیدن به پوست نرم، حذف تمام موادی است که باعث خشکی پوست می شوند. هر چیزی که میزان هیدراتاسیون پوست را کاهش می دهد، اجتناب کنید. حداقل ۱٫۵ لیتر آب معدنی در روز بنوشید. به طور منظم میوه و سبزیجات تازه بخورید. باید بدانید آهک موجود در آب، پوست را خشک و آن را شکننده تر می کند.

برای شستشوی پوست صرف نظر از نوع پوست از شوینده هایی که ممکن است حساسیت لایه­ ی اصلی پوست را افزایش دهند خودداری کنید. بهتر است از شیر یا روغن های گیاهی پاک کننده استفاده کنید.

پوست صورت در معرض باد، خورشید یا حتی درجه حرارت هایی که گاهی بسیار سرد یا گرم است قرار می گیرد. در تابستان، تا آنجا که ممکن است از اشعه ماوراء بنفش خودداری کنید یا پوست خود را با کرم های ضد آفتاب معمولی درمان کنید. در زمستان، با کرم های غنی از چربی یک سپر ضد سرما در سطح پوست تشکیل دهید و از پوست خود حافظت کنید.

روزانه از پوست خود مراقبت کنید. برای داشتن پوستی نرم یک چیز مسلم است، شما باید هر روز از آن مراقبت کنید. مشکل تمیز کردن مرتب پوست این است که شما به لایه چربی طبیعی که توسط پوست تولید می شود آسیب می رسانید. در نتیجه، پوست به دلیل نازک شدن نسبت به عوامل خارجی حساس تر می شود.

زمانی که احساس می کنید پوست شما سفت شده است یعنی نیاز به لایه برداری دارید. ابتدا شروع به از بین بردن تمام پوست های مرده و سایر بقایای آن کنید. با لایه برداری از پوست خود نگه داری کنید.

انجام لایه برداری روی پوست صورت یک کار مهم محسوب می شود زیرا سلول های مرده پوست را از بین می برد. بنابراین این مرحله راهی برای صاف و نرم شدن پوست صورت است .

همچنین باید توجه داشت که لایه برداری صورت می تواند حداکثر ۱-۲ بار در هفته انجام شود تا بیش از حد لایه برداری نشود. اگر بیش از حد لایه برداری کنید ، پوست صورت حساس می شود و مستعد آکنه و سوزش می شود

خاک رس اثرات مفیدی بر روی پوست دارد. دارای اثر ضد عفونی کننده، ضد التهابی و همچنین زیبایی است. ماسک خاک رس ابتدا با از بین بردن ناخالصی ها، پوست را پاک می کند، سپس باعث نرم شدن پوست می شود.

شفاف سازی پوست به معنای محافظت از آن در برابر اشعه UV است. از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب اجتناب کنید و از کرم های ضد آفتاب یا کرم روز با فاکتور محافظت در برابر آفتاب در تمام طول سال استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید