تمرین های ورزشی برای صورت

0
307

ژیمناستیک صورت

ژیمناستیک صورت بدن­سازی یا ورزش­های سنگین برای صورت نیست، بلکه یک ورزش ملایم است که در تقویت عضلات پشتیبانی کننده صورت موثر است. چهره را روشن­تر و سرزنده­تر نشان می­دهد.

هدف از ژیمناستیک صورت تقویت عضلات اطراف چشم و صاف کردن توده­های عضلانی که دو فک را به هم متصل می کنند است. ورزش صورت روش خوبی برای مبارزه با خطوط تیره و عمیق­ صورت محسوب می­شود.

این حرکات باعث تحریک طبیعی عضلات صورت می­شود.

ریتم مناسب: هر روز تمرینات ژیمناستیک صورت را به مدت ۲-۳ دقیقه انجام دهید.  در این تمرینات باید صبور باشید زیرا برای دیدن نتایج مناسب  و داشتن پوست سفت و رفع چین و چروک، به سه ماه تمرین روزانه نیاز دارید. ولی پس از شش هفته  پوست شفاف­تر می­شود.

سه نکته برای استفاده بیشتر از تلاش خود:

برای کنترل حرکات بهتر است روبروی آینه باشید.

قبل از ورزش با یک کرم نرم کننده صورت خود را مرطوب کنید.

به طور معمولی آرام  نفس بکشید.

در پایان تمرین چند ثانیه  چشمان خود را بسته آرام باشید. تا  اکسیژن رسانی بهتر بافت ها را انجام شود کند.

هدف: تقویت عضلات بیرونی صورت است.

چه زمانی؟ برای انجام هر زمان از روز ، جلوی کامپیوتر ، در دفتر …

چشمان خود را به مدت ده ثانیه به شدت چنگ بزنید. همین تمرین را ده بار پشت سر هم تکرار کنید.

پنج ثانیه چشم خود را تا جایی که می توانید باز کنید. عمل را پانزده بار تکرار کنید

صورت خود را شل کرده و ابروهای خود را به سمت پوست سر بکشید. سپس حدود بیست بار آنها را از بالا به پایین و پایین به بالا جمع کنید.

با استفاده از انگشتان ، در حالی که پوست خود را به سمت بالا بلند می کنید ، پیشانی خود را محکم بگیرید و به سختی چشمک بزنید.

برای جلوگیری از ظاهر چانه دوبل ، زبان خود را به کام خود فشار دهید تا زمانی که احساس تنش کنید. پنج ثانیه نگه دارید و بیش از ۹ بار دیگر شروع کنید.

چانه را به سمت بالا بردارید و فک پایین خود را به جلو بیاورید. فشار را تا جایی که ممکن است افزایش دهید تا در عضلات گردن و فک پایین احساس تنش کنید. بعد از پنج ثانیه رها کنید. ۵ بار اجرا شود.

شانه ها را هنوز ثابت نگه دارید ، سر خود را به سمت چپ بچرخانید. قبل از رها کردن ، پنج ثانیه نگه دارید. همین کار را پنج بار انجام دهید. همین کار را در جهت دیگر انجام دهید.

در حالی که لب ها ، دهان و گونه ها را بسیار نرم نگه دارید ، به آرامی نفس بکشید.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید