زیبایی پوست با چای سبز

0
359

چای سبز که از عناصر بسیاری مانند کاتچین،کافئین، پلی فنول، تانن، مواد معدنی، ویتامین ها و سایر مواد تشکیل شده است، فواید زیادی برای بافت و زیبایی پوست دارد.

چای سبز یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین نوشیدنی در جهان محسوب می شود.

نوشیدن چای در حفظ چهره درخشان نیز موثر است. به دلیل غنی بودن آنتی اکسیدان، چای باعث از بین رفتن سموم می شود.

چای همچنین حاوی تئین (همان مولکول کافئین) است که به دلیل قدرت تخلیه و سم زدایی، برای افزایش درخشش چهره ایده آل است!

برگهای چای سبز پس از چیدن اکسید نمی شوند و سرشار از آنتی اکسیدان هستند. این مواد با مزایای متعدد توانایی به دام انداختن رادیکال های آزاد پوست را دارند، مانع از ایجاد چین و چروک های کوچک و پیری پوستمی شود.

مصرف چای سبز یک دارایی طبیعی واقعی برای مبارزه با علائم پیری است. مولکول های چای تولید کلاژن را تقویت می کنند و با تاخیر افتادگی درم به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کنند.

چای سبز، یک سم زدایی برجسته برای پوست شناخته شده است.به دلیل غنی بودن آن در آنتی اکسیدان ها و مواد قابض ، چای سبز یک ماده عالی برای تصفیه پوست، پاک سازی پوست سر و حفظ جوانی پوست است. چای سبز به عنوان یک نوشیدنی جذاب و بسیار محبوب بین مردم رواج دارد.

از چای سبز کیسه ای استفاده موضعی نیز میشود. یک کیسه چای دم کرده دارای اثر ضد التهابی بر روی جوش های کوچک ناخوشایند است. قبل از خواب ، هنگامی که پوست را تمیزکردید ، یک کیسه چای را مرطوب کرده و آن را به جوش بمالید.

پوست حساس و نازک اطراف چشم اغلب مستعد سیاهی حلقه یا تورم است. برای رفع این مشکل و به دست آوردن ظاهری صاف، از عمل تسکین دهنده چای استفاده کنید. دو کیسه چای سبز را دم کرده، کمی آنها را فشار دهید و حدود ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید. سپس، آنها را برای مدت ده دقیقه زیر چشم خود قرار دهید.

چای سبز سرشار از پلی فنول است. با باکتری های ایجاد کننده التهاب لثه و پلاک های مقابله می کند. بهداشت دهان و دندان را تقویت می کند. و از آنجا که چای حاوی فلوراید است، به تقویت مینای دندان کمک می کند. از طرف دیگر، فراموش نکنید که دندان های خود را با دقت بشویید زیرا، در صورت مصرف بیش از حد، چای به دلیل تانن موجود در آن می تواند دندان ها را سیاه کند.

چای سبز برای انواع پوست مناسب است، اما به طور ایده آل برای پوست های چرب مفید است. چای سبز مکانیسم لیپولیز را تحریک می کند، در واقع به عنوان یک نوشیدنی، چربی های بدن را تحریک می کند و دارای خواص نزدیک به چربی سوزی دارد.

بنابراین، چربی های موجود در زیر پوست را به راحتی از بین می برند.سموم پوست چرب را دفع می کند، باعث تقویت و شفافیت پوست حساس می شود،  هم چنین باعث درخشندگی پوست خشک است.

انتخاب چای سبز مناسب بدلیل تنوع آن در بازار کار بسیار سختی است . بهترین کار این است که از چای سبز ارگانیک استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید