طليعه:

حمد و سپاس شايسته و سزاست مرخداي رحمان را،‌هستي بخشي كه به نور واسعه ي خويش لباس جمال حيات بر قامت خاكي و بي روح و ممات انسان پوشاند و از سر لطف، او را به زيور عقل بياراست تا اشرف مخلوقاتش گرداند و عقل را سراج هدايتش به طريق شريعت تا تقرب و خشنودي او مقرر فرمود. همو كه جهان را به زيب و زينت آراست و مخلوقاتش را، آسمان ها و زمين و هر چه در آنهاست را به لطف خود براي انسان آفريد تا از انواع نعمات و بركات دنيوي لذت برده،‌ بهره مند گرديده، شكرگزار بوده و وسيله اي براي تعالي، كمال و سعادت دنيا و عقباي انسان باشند.

خداوندي كه زيباست و زيبايي را دوست دارد.

و دوست دارد اثر نعمت خود را در بنده اش ببنيد.

و سلام و صلوات با اخلاص نثار پايه گذار مكتب اسلام حضرت رسول معظم (ص) و خاندان و ثلاله ي پاكش خاصه حضرت بقيه الله الاعظم (عج) و همه ي رهپويان و رهروان طريق امامت و يگانه پرستي.

و سلام و درود بي پايان نثار بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) و همه ي شهيدان و ياوران اسلام و انقلاب خاصه رهبر فرزانه ي انقلاب و ارادتمندان راستين انقلاب و رهبري معظم و همه دست اندركاران صديق و با اخلاص و همه ي كساني كه براي آباداني ايران اسلامي در عرصه هاي مختلف تلاش خداپسندانه دارند.

 

مقدمه

ايران عزيز همواره در طول تاريخ بشري مطلع خير و منشاء علم و منبع رشد و تعالي فكري بوده و پرورش دانشمندان نامي جهاني در اين كشور پهناور خود بهترين گواه بر اين ادعاست.

هنر كه ظرافت و دقت عقل را با گوهر عشق و علاقه در آميخته و جلوه اي از زيبايي درون انسان هاست،‌صفات جمال مخلوق را كه به لباس تن مستتر است به صنع پيكره ي او عيان نموده و زيبايي خلقت را جلوه گر مي سازد.

ايران همواره مهد كار و انديشه، علم و حكمت و هنر پايدار و با عزت است.

و بقولي: هنر نزد ايرانيان است و بس.

پيشينه ي تاريخي و باستاني ايران عزيز در هنر،  ما را كه گروهي مردم نهاد در دل جامعه اي فهيم و اسلامي هستيم بر آن داشت تا با توجه به واقعيت ها، ضرورت ها و وجود شرايط خاص و موجود و وجود دغدغه هاي فرهنگي مسئولين نظام و در رأس همه رهبر فرزانه ي انقلاب با رويكرد توجه به مهندسي فرهنگي كه از توصيه هاي مؤكد معظم له است و با عنايت به سالي كه به سال نوآوري و شكوفايي نامگذاري فرمودند. با اتكال به خداوند منان و بهره گرفتن از سوابق، تجاربيات و مطالعات گذشته كه حاصل سال ها تلاش نافذ و مؤثر ما در عرصه ي هنر آرايش و زيبايي خاصه در تدوين و بهره مندي از انواع استانداردهاي آموزشي و پژوهشي بوده است. به تدوين طرح ها،‌ اقامه ي فعاليت ها و اجراي  برنامه هايي بپردازيم كه اولاً : در نوع خود بي نظير يا حداقل كم نظير باشد و ثانياً: پاسخگوي نيازها و مطالبات نظام و مردم باشد. ثالثاً: در راستاي اهداف فرهنگي نظام و موجب تعالي و رشد فعالان اين عرصه گردد.

شركت مهدكارآفرينان پگاه پايا «مكاپ» در مورخ ۲۸/۸/۸۶  تأسيس گرديد و حاصل حداقل ۵ سال تلاش        بي وقفه ي خويش را در عرصه ي هنر گريم و چهره پردازي و فرهنگ سازي و الگو آفريني خويش را با اتكال به خدا و اتسال به ائمه ي معصومين (ع) بدرقه ي راه روشن و مشخص و هدفمند خويش نمود تا بهترين سرمايه و پشتوانه اجرايي براي بقاء، دوام و توفيق روز افزون آن باشد.

در اين عصر كه عصر فرهنگ سازي و الگو آفريني است و به فرموده ي رهبر معظم انقلاب، گام چهارم انقلاب كه خودسازي معنوي است،‌ما را بر آن داشت تا به عنوان نهادي مردمي دوشادوش دولت خدمتگزار و عدالت محور تحت رهنمودهاي معظم له سهم بسزا و قابل سترگي در ايجاد الگوهاي موفق و فرهنگ سازي و توسعه ي هنر اصيل ملي و اسلامي داشته باشيم و باهوشمندي و آگاهي و بصيرت لازم در پرتو مشاركت و تعامل با دولت،  بخشي از   دغدغه هاي حقيقي و دلسوزانه را پاسخگو باشيم. و با تدبير،‌حوصله،‌ شكيبايي و برنامه ريزي درست براساس واقع بيني، نياز سنجي و ظرفيت سنجي مناسب توفيق يابيم تا انواع تهديدهاي اجتماعي و فرهنگي را به فرصت مطلوب، شايسته و اثرگذار و مورد انتظار تبديل كنيم.

هنر حضرت امام خميني (ره) در پيروزي انقلاب و دفع ظلم و استبداد و مبارزه با دشمن و هدايت و رهبري ۸ سال جنگ تحميلي در پرتو دفاعي مقدس و كسب پيروزي هاي روز افزون جهاني، تبديل انواع تهديدها،‌ بي مهري ها، دشمني ها به فرصت هاي مفيد، مؤثر، و نافد بود،‌ امام (ره) از انواع توانايي ها، توانمندي ها و پتانسيل هاي موجود ملي و جهاني در توسعه ي اسلام ناب محمدي (ص) و ايجاد الگويي موفق به عنوان مديريت اسلامي جهان بهره جست و ما نيز مكلفيم راه نوراني (و منتج به سعادت دنيا و آخرت) او را كه راه روشن انبياء و اولياء‌ الهي است پيش گيريم تا وارثان بحق او و حافظان حقيقي خون شهيدان هميشه جاويد اسلام و انقلاب اسلامي باشيم. ان شاالله.

لذا تبديل ابتذال فرهنگي و شيوع انواع آرايش هاي غربي و ضد اصالت ملي و اسلامي در كشور به فرصتي مطلوب، مناسب و منطقي و قابل دفاع، كاري است كه جسارت، شجاعت، همت و بصيرت لازم مي طلبد و اين امر محقق نمي شود  مگر با تعامل هدفمند و معنادار دولت و مردم،‌ اين شركت كوشيده است تا با تعامل و مشاركت با دولت نقشي مهم و بسزا در فرهنگ سازي و الگو آفريني در عرصه ي هنر آرايش و زيبايي ايفاء نمايد.

اميد است مولود اين پيوند و مشاركت به فضل الهي، رضا و قرب الهي، خشنودي امام زمان (عج) و شادي رهبر فرزانه ي انقلاب و همه ي دلسوزان نظام اسلامي باشد و اين تعامل گامي در حركت به سوي خودسازي معنوي و حركت در مسير گام چهارم انقلاب اسلامي باشد. ان شاالله.

اللهم افتح علينا ابواب رحمتك          

 

با تشكر حسين نور الدين حاج حسيني                 

مدير عامل شركت مهد كارآفرينان پگاه پايا «مكاپ»

شرکت بين المللي مکاپ

“مهدکارآفرینان پگاه پایا”

پیشتاز در عرصه ي هنر آرایش و زیبایی

     این شرکت در ۲۸/۸/۸۶  به شماره ۳۱۱۲۸۰ رسماً در اداره کل ثبت  شرکت ها و مالکیت صنعتی وابسته به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و تحت امر قوه ی قضاییه پس از تشكيل پرونده و تكميل و ارائه ي مدارك مربوطه و رسمي به ثبت  قانونی رسید و رسماً تاسیس شد .

      شرکت مهدکارآفرینان پگاه پایا با حضور جمعی از فرهیختگان عرصه ی هنر زیبایی و برخی از پژوهشگران و محققان و زحمتکشان این هنر و به منظور بسط و توسعه ی خدمات ، مشاوره و تحقیقات راه اندازی شد .

      در واقع تأسيس اين شركت محصول ۵ سال تلاش بی وقفه و حضور آگاهانه و توام با برنامه ریزی در سطوح ملی و بین المللی مي باشد .

      وجود دغدغه های فرهنگی و لزوم فرهنگ سازی و الگو آفرینی و افزایش کرامت اجتماعی کسانی که در     عرصه ی هنر آرایش و زیبایی تلاش دارند از جمله دلایل حضور فعالانه این شرکت، در این عرصه است .

      شرکت مکاپ با پیشنهاد نامگذاری روز ۲۸ آبان ماه مصادف با ۱۸ نوامبر به عنوان روز آرایش و زیبایی در ايران و جهان  تلاش نموده است بر اهتمام خود و دیگران برای حفظ کرامت اجتماعی و افزایش شئون و جایگاه حقیقی تلاشگران عرصه ی هنر و زیبایی به عنوان رسولان زیبایی کشور، یک گام فراتر ازسایرملل ودولت ها بردارد تا درآینده ی  نه چندان دور شاهد رشد و شکوفایی استعدادهای بالقوه ای باشیم که علاقمندند در محیطی سالم و دور از هر نوع نا پاکی و پلیدی ،  فعالیت و تلاش نافذ و پر فایده در این عرصه نمایند .

     در همین راستا شرکت مکاپ در جهت هویت بخشی و تکریم جایگاه معنوی و حفظ اصالت فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی که همواره در عرصه هنر پیشتاز بوده و هستند و به قول معروف : هنر نزد ایرانیان است و بس؛ اقدام به ایجاد و توسعه ی خدمات آرایش به سبک ایرانی باعنوان طرح ملی وبین المللی (I. M. S) نموده است .

      فلذا زمینه سازي این مهم از یک سو و لزوم هدفمند نمودن کلیه همایش هاو فعالیت های آموزش تخصصی که به صورت همایش یا سمینار در داخل و خارج از کشور توسط انواع شرکت ها یا مؤسسات دولتی و غیر دولتی برگزار  می گردند ، از سوی دیگر و باز به جهت جلوگیری از صرف هزینه های گزاف و بی هدف که اغلب از سوی افراد سودجو به عنوان تدارک همایش آموزشی از متقاضیان دریافت می گردد و بیشتر جنبه ی ژورنالیستی دارند، شرکت مبادرت به تدوین و تنظیم استاندارد تعیین سطح در سطوح  A-B-C-D نمود تا بتواند پس از تعیین نقاط ضعف و قدرت آرایشگران ، زمینه ارتقاء مهارت به صورت هدفمند و انجام آرایش به سبک ایرانی رانیز فراهم نماید .

      این شرکت با برگزاری فستیوال ها و همایش های مختلف در جهت اهداف مطروحه ی خود تلاش می نماید و در این راستا از برترین ها و پیشکسوتان این هنر نیز تجلیل رسمی به عمل خواهد آورد .

موضوعات فعاليت شركت :

۱-     ارائه ی کلیه خدمات پژوهشی و مشاوره در زمینه موضوع شرکت (آرايش، پيرايش، متعادل سازي – مزون و جامه آرايي – خدمات مجالس و همايش – مشاوره تعيين سطح داخلي –  تكنيك سايه روشن – خدمات  رايانه اي – تصويرسازي و لابراتوار ) .

۲-    مشارکت های لازم جهت خرید ، فروش ، صادرات و واردات در زمینه موضوع شرکت .

۳-     انجام خدمات مرتبط با آرایش ، پیرایش و متعادل سازی در سراسر کشور .

۴-     مشارکت لازم و ارائه ی خدمات مرتبط با موضوع شرکت با اشخاص حقیقی و حقوقی،                         داخل و خارج از کشور .

۵-    ارائه ی کلیه خدمات مجالس .

۶-    برگزاری انواع همایش و خدمات مربوطه .

۷-    ارائه ی کلیه خدمات در رابطه با مزون و جامه آرایی .

۸-    انجام خدمات مشاوره ای تعیین سطح داخلي مرتبط با موضوع فعالیت شرکت .

۹-    ارائه ی خدمات و مشاوره در زمینه تکنیک سایه روشن .

۱۰-ارائه ی خدمات رایانه ای .

۱۱-ارائه ی خدمات تصویر سازی .

۱۲- ارائه ی خدمات لابراتوار .

۱۳- ایجاد – تولید – ساخت – توزیع – طراحی – اجراء و نظارت فنی بر کلیه اموری که در                       موضوع شرکت آمده است .

۱۴- شرکت در انواع مناقصات و مزایدات .

۱۵- عقد قرارداد با افراد حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی .

۱۶- ترخیص کالا از گمرکات کشور .

 

اهداف اصلي شركت

در راستای اهداف نظام مقدس جهموری اسلامی

 الف – بخش کار آفرینی :

 1. ایجاد تفاهم ومشارکت فعال با ارگان ها، نهاد ها،تشکل های صنفی واتحادیه هاوبطورکلی تشکل های کارآفرین .
 2. فراهم سازی زمینه های لازم جهت هم اندیشی مدیران کار آفرین کشور .
 3. مکانیزه کردن خدمات و تسهیلات قابل ارائه به کارآفرینان .
 4. تهیه و تدوین دستور العمل روان سازی و بهبود ضوابط و مقررات .
 5. فراهم سازی زمینه های لازم جهت جلب و بکارگیری سرمایه های داخلی و خارجی .
 6. امکان برخورداری از تجربیات و نتایج تحقیقات و پژوهش های علمی مفید در زمینه کارآفرینی و اشتغال در کشورهای جهان و تطبیق آن با کشور .
 7. امکان دستیابی به بازارها و تجربیات سایر کشورها .
 8. امکان توسعه و پیشرفت پروژه های زود بازده کارآفرین در سراسر کشور .
 9. تدوین فرهنگ مشاغل بر اساس نیاز سنجی ، امکان سنجی و توجه به آسیب شناسی اشتغال به منظور دستیابی به استاندارد های لازم جهت مشاغل دائم و موقت .
 10. فراهم نمودن زمینه های اشتغال با انجام فعالیت های آموزشی و فرهنگ سازی لازم .

 

ب-  بخش اختصاصی :

 1. کرامت بخشی و ارزش آفرینی به خدمات  عرصه ی آرایش و زیبایی کشور.
 2. تجلیل از نخبگان و پیشکسوتان هنر زیبایی کشور .
 3. فراهم سازی زمینه های لازم جهت ایجاد و توسعه ی آرایش به سبک ایرانی ( I . M . S)
 4. فرهنگ سازی و الگو آفرینی در بخش خدمات آرایش ، پیرایش و متعادل سازی کشور .
 5.  تبادل فرهنگی ، نقل و انتقال تجربیات مفید در عرصه ی هنر آرایش و زیبایی بر اساس روش های موجود در دنیا و متدهای پیشرفته در عرصه بین الملل .
 6. زمینه سازی جهت هدفمند شدن همایش ها و سمینارهای آموزشی با موضوع آرایش و پیرایش و متعادل سازی از طریق ارائه ی خدمات مشاوره ای تعیین سطح شرکت .
 7. شناسایی استعدادهای درخشان در زمینه هنر زیبایی و ایجاد امکانات ، فرصت و امکان ارتقاء مهارت های تکمیلی برای ارتقاء طلبان و داوطلبان و زمینه استفاده از تجربیات آن ها .

 

طرح ها، برنامه ها و فعاليت هاي مهم شركت:

۱-    طرح تعيين سطح:

شركت مكاپ با تدوين و تنظيم استاندارد تعيين سطح به عنوان مبتكر اصلي طرح در كشور، گامي سترگ در عرصه ي هنر آرايش و زيبايي برداشته و با انجام اين طرح زمينه ساز رشد و تعالي فعالان اين هنر گرديده و به مشخص نمودن نقاط ضعف و قوت فعالان اين عرصه و هدفمند نمودن برنامه ها و فعاليت هاي آموزش به صورت مقدماتي- تكميلي و تخصصي توفيق يافته است.

داوطلبان تعيين سطح داخلي اين شركت با حضور در جلسات مشاوره اي تعيين سطح ميزان مهارت خويش را با توجه به آيتم هاي اصلي آرايش و زيبايي تست مي كنند و كارشناسان اين شركت به استناد استاندارد تعيين   شده ي شركت، سطوح هر يك از داوطلبان را تعيين و نقاط ضعف و قوت آن ها را به ايشان ابلاغ و               اعلام مي نمايند.

دانستن نقاط ضعف و قوت فعالان عرصه ي هنر آرايش و زيبايي به آنها امكان انتخاب دوره هايي كه در كوتاه مدت بهترين بازدهي را داشته باشد فراهم نموده و ۴ پيامد مهم و ارزشمند را براي آنها بدنبال دارد:

۱-     صرفه جويي در وقت

۲-     صرفه جويي در هزينه

۳-     كوتاه كردن دست دلالان، سودجويان و اشخاص حقيقي و حقوقي اي كه براي جلب سرمايه هاي مادي، معنوي و تخريب وجاهت و تكريم فعالان اين عرصه دام پهن كرده و مطامع شخصي خويش را با بد نام نمودن هنرمندان و سوءاستفاده هاي اخلاقي و تخريب منزلت و كرامت اجتماعي افراد فعال در اين عرصه مي جويند.

 ۴- هدفمند نمودن فرايند آموزش هاي تكميلي و تخصصي، متناسب با شئون اجتماعي و قوانين كشوري.

  نتایج تعیین سطح

       بطور کلی در استاندارد تعیین سطح که توسط این شرکت به عنوان مبتکر و طراح  طرح I.M.S                 (آرایش به سبک ایرانی) طراحی گردیده است ، نتایج تعیین سطح در چهار سطح   خوب   – C بسیار خوب – D  عالی  B  –  ممتاز A –  جلوه گر می شود .

      بدیهی است هر یک از شرکت کنندگان در صورت توفیق در هر مرحله  یا  هر سطح از سوی این شرکت گواهینامه های مربوطه را که به سه زبان اصلی دنیا ” فارسی – لاتین – عربی  ”  ترجمه گردیده است و ممهور به مهر برجسته و امضاء و تائید رسمی شرکت است  در یافت می نمایند .

      در ضمن آن دسته از شرکت کنندگان که به عنوان نماینده ی شرکت موفق به اخذ نمایندگی گردند موفق به دریافت کارت های رسمی و معتبر شركت نیز به شرح ذیل می شوند:

 1.  در صورت توفیق در کسب امتیاز سطح D موفق به دریافت کارت فنی و همکاری با شرکت در ارائه ی خدمات مشاوره ای تعیین سطح مرحله ی مقدماتی می شوند .
 2. در صورت توفیق در کسب امتیاز سطح C موفق به دریافت کارت تکنسین زیبایی و همکاری با شرکت در ارائه ی خدمات مشاوره ای تعیین سطح مرحله ی تکمیلی        می شوند .
 3. در صورت توفیق در کسب امتیاز سطح B موفق به دریافت کارت کارشناس زیبایی و همکاری با شرکت در ارائه ی خدمات مشاوره ای تعیین سطح مرحله ی تخصصی   می شوند .
 4. در صورت توفیق در کسب امتیازات ویژه و قبولی در تست های تخصصی و ریلکسیشن موفق به دریافت کارت طلایی( پژوهشگر و متعادل ساز حرفه ای )  می گردند و به عنوان مرکز فوق تخصصی می توانند ضمن همکاری در بخش پژوهش و تحقیق با همکاری شرکت نسبت به ارائه ی خدمات مشاوره ای تعیین سطح در هر سه سطح مذکور اقدام نمایند .

۲-  طرح ملي و جهاني  I.M.S  «Iranian MakeUp Style»

«آرايش به سبك ايراني»

شركت مكاپ باتوجه به وجود دغدغه هاي مسئولين كشور و با توجه به پيشينه ي هنري ايران باستان در عرصه ي هنر آرايش و زيبايي و قدمت و اصالت آن در ادوار مختلف تاريخي و در مقابله با تهاجم فرهنگي و هويت بخشي و التزام فعالان اين عرصه به حفظ اصالت اين هنر در كشور و تعامل و مشاركت با نهادهاي دولتي موظف به برقراري امنيت اجتماعي كشور،  طرح ملي و جهاني آرايش به سبك ايراني را پيشنهاد مي نمايد.

بنابراين اين طرح اولاً با انگيزه ي هويت بخشي و اشاعه ي هنر زيبايي به سبك ايراني و مقابله با سبك هاي غيراصيل و پوشالي غرب و ثانياً توجه به ضرورت امر آرايش و زيبايي از دو ديدگاه اجتماعي و ديني كه از سفارشات و دستورات مهمند و ثالثاً تعامل و مشاركت با دولت در برقراري امنيت اجتماعي مورد دقت و توجه قرار گرفته است.

اولاً – (هويت بخشي و لزوم اشاعه ي هنر زيبايي به سبك ايراني):

امروز جاي خالي هنر آرايش و زيبايي به سبك ايراني در كنار ساير سبك هاي موجود نظير: اروپايي، عربي، تركي، خليجي، هندي و … كاملاً مشهود است و وجود پتانسيل هاي موجود در كشور و حضور كارشناسان، مدرسان، متخصصان و مربيان شاخص، مستعد و توانمند در اين عرصه، ما را بر آن داشت تا در اين راستا اقدام به تدوين و تنظيم استانداردي نماييم كه معرف آرايش و زيبايي به سبك ايراني باشد.

ثانياً – (ضرورت آرايش و زيبايي از دو ديدگاه اجتماعي و ديني):

اجتماعي؛ از آن جهت كه با اهميت دادن به حفظ سلامت و زيبايي فردي، موجبات شادابي اجتماعي و افزايش صميميت و محبت كانون خانواده را فراهم نموده و باعث تحكيم روابط خانوادگي است.

توضيح اينكه متأسفانه با توجه به مشكلات عديده ي اجتماعي، امروز پرداختن به مسئله ي آرايش و حفظ زيبايي و طراوت و شادابي جايگاه اصلي خود را در برخي از خانواده ها از دست داده و حريم شخصي با اماكن عمومي  جابه جا  شده اند و در برخي موارد در حين ورود آقايان به منزل و كانون خانه، كمتر افراد و خانواده نسبت به حفظ آراستگي و جمال و زيبايي ظاهري و طراوت و شادابي در  منزل اهتمام دارند، كه اين مهم خود  نوعي اسباب دلزدگي و در مواردي اختلافات خانوادگي را منجر مي شود در صورتي كه مي توان با كمي تأمل و دقت در هدايت اين امر از بروز خطرات خانمان برانداز جلوگيري كرد و در كاهش آمار طلاق و جدايي نيز مؤثر بود.

و دینی؛  از آن جهت که ائمه معصومین (ع) نیز بارها در احادیث و سخنان مختلف ، پیروان خود را به پاکیزگی و حفظ زیبایی و سلامت توصیه فرموده اند ؛ نظیر :

از فرمایشات رسول گرامی اسلام (ص) است که :

 • خداوند عالمیان واجب می گرداند بهشت را به جوانی که بسیار در آیینه می نگرد .
 • خیر و خوبی را نزد خوشرویان بجویید زیرا اعمال آنان به زیبایی زیبنده تر است .
 • موی زیبا ، پوششی خدایی است پس آن را ارج نهید .
 • هر کس مو بگذارد باید به آن برسد وگرنه کوتاهش کند .
 • خداوند متعال دوست دارد وقتی بنده اش نزد برادرانش (دیگران) می رود با هیاتی پرداخته                   وآراسته حاضر گردد .
 • شانه کردن مو ؛ تب را دور کرده و روزی را زیاد می کند .
 • در مورد رنگ کردن مو : یک درهم در این راه صرف شود بهتر از ۱۰۰۰ درهم که در راه خدا صرف شود .
 • و از فرمایشات امام علی (ع) که فرمودند :
 • زیبایی رخسار مؤمن از حسن عنایت خداست به او .
 • خداوند عزوجل چهره ( و زیبایی ) زن را در رخسار او ، چهره ( و زیبایی ) مرد را در گفتارش قرارداده است .
 • و از فرمایشات برخی از معصومین (ع) است که فرموده اند :
 • امام صادق (ع) : ناخن گرفتن برای مردها از ته و برای خانم ها یک مقداری از ناخن باقی بماند.
 • امام باقر (ع) : سرمه سنگ در چشم کشیدن دهان را خوشبو می سازد و دندان را محکم می نماید .
 • امام حسن عسکری (ع) : نکویی صورت زیبایی ظاهر است و نکویی فرد زیبایی درون.
 • امام مجتبی (ع) : هنگام نماز خواندن بهترین لباس خود را بپوشید .

چاره چيست؟

 1.  اشاعه ی آرایش به سبک ایرانی در مقابل سایر سبک ها که همخوانی و همراهی با آداب و رسوم ملی و اسلامی مارا ندارد ؛ مانند اقداماتی که در مورد مد لباس و چادر ملی در کشور صورت گرفت و تا حدی مدگرایی و آسیب های اجتماعی پیرامون آن در این عرصه را کنترل نمود .
 2. آموزش خود آرایی : یعنی افراد بیاموزند تا با صرف وقت اندک و هزینه کم نیز   می توان به حفظ سلامت و زیبایی خود نیز توجه نمود ؛ در این راستا نیز در دوره های کوتاه مدت اولاً نحوه ی خود آرایی را                  و ثانیاً طریقه ی استفاده از مواد و محصولات مربوطه را خواهند آموخت که این اقدام خود در راستای اهداف پزشک خانواده و حفظ سلامت خود و خانه  است .

و اما ثالثاً (تعامل و مشاركت با دولت در برقراري امنيت اجتماعي):

آنچه كه در طرح ملي و جهاني سبك آرايش ايراني مورد دقت و توجه لازم توسط اين شركت قرار گرفته است، ضمن توجه به پيشينه ي هنر اصيل ايراني و بهره گرفتن از سوابق اين هنر در ادوار تاريخي در قبل و پس از ظهور اسلام در ايران و ترويج اين سبك براساس انطباق با فرهنگ اصيل ايراني و مطابقت با شرايع ديني و احكام اسلامي، تعريف و تعيين حدود و مرز هاي آرايش و زيبايي در بخش هاي مختلف است، نظير:

۱-    آرايش و زيبايي در منزل و حريم شخصي.

۲-    آرايش و زيبايي در معابر و اماكن عمومي و محيط هاي اجتماعي.

۳-    آرايش و زيبايي در محيط هاي كاري، اداري.

۴-    آرايش و زيبايي در مجالس و برنامه هاي خصوصي و عمومي.

۵-    آرايش و زيبايي عروسان ايراني.

اين تقسيم بندي از چند لحاظ قابل توجه و مفيد فايده است:

۱-   حفظ اصالت هنر ايراني.

۲-   تكريم و حفظ كرامت فعالان اين عرصه.

۳-   تلطيف نگاه هاي افراطي و رفتارهاي تفريطي در خصوص فعالان عرصه هنر آرايش و               زيبايي و تعديل آن.

۴-   هويت بخشي و ارزش آفريني.

۵-   پاسخگويي عملي، منطقي و منطبق با اهداف اسلامي و انتظارات مردمي و فرهنگي                          به دغدغه هاي موجود.

۶-   تعريف حدود برخورداري از زيبايي و خدمات آرايشي جهت جلوگيري از اعمال سلايق فردي در برخورد با افرادي كه با آرايش در مجامع عمومي تردد مي نمايند.

۷-   مشخص نمودن حدود شرعي و قانوني اين هنر جهت افرادي كه در يكي از محيط هاي پنجگانه ي فوق تردد دارند.

۸-   و مهم تر از همه پيشگيري، كنترل و مهار انواع آسيب هاي اجتماعي كه از اين راه مولود پيامدهاي شوم اجتماعي هستند.

۳-طرح نامگذاري روز ۲۸ آبان «۱۸ نوامبر» به عنوان روز آرايش و زيبايي:

اين شركت پس از مطالعه پيرامون انتظارات دولت و نظام از فعالان اين عرصه و تحقيق و اطلاع از مطالبات فعالان هنر آرايش و زيبايي و باز به منظور الگو آفريني و ايجاد رقابت سالم و هدفمند و هدايت فعاليت ها در اين عرصه پيشنهاد مي كند روز ۲۸ آبان به نام روز آرايش و زيبايي نامگذاري گردد تا به اين مناسبت و در اين فرصت، مجال معرفي فعالان موفق اين عرصه، تقدير از پيشكسوتان و افراد موفق و متخلق به اخلاق اسلامي كه فعال نيز هستند فراهم گردد تا امكان  فرهنگ سازي و الگوآفريني براي مسئولين نظام و هدايت فعاليت هاي اين عرصه فراهم شود. بي شك نامگذاري روز مذكور موجب تلطيف نگاه هاي اجتماعي و تكريم از جايگاه فعالان متعهد اين صنف و هويت بخشي و حفظ اصالت واقعي اين هنر بدون پذيرفتن انواع تعرض و استهاله است.

 

برنامه هاي پيشنهادي و در دست بررسي شركت در خصوص روز آرايش و زيبايي:

۱-          برگزاري جشنواره ي هنر آرايش و زيبايي كشور

۱-۱-        تشكيل دبيرخانه ي دائمي

۲-۱-    جمع آوري آثار و طبقه بندي تجربيات و سوابق در اين عرصه.

۳-۱-    تعيين موضوعات فعاليت جشنواره در زمينه ي هنر آرايش و زيبايي در:

ايران بستان – ايران در ادوار مختلف تاريخي – ايران پس از ظهور اسلام – اقوام و اقشار مختلف – سبك هاي اصيل ايراني كه به اشتباه يا تعمداً به عنوان سبك آرايش اروپايي يا غيره مطرح  مي گردند.

۴-۱-    برگزاري همايش هاي علمي و تخصصي.

۵-۱-    برگزاري فستيوال هاي تخصصي و مسابقات هدفمند.

۲-      برگزاري نمايشگاه تخصصي و سراسري با موضوع آرايش و زيبايي :

۱-۲- معرفي برترين ها.

۲-۲- تجليل از پيشكسوتان.

۳-۲- معرفي توانمندي ها.

۴-۲- معرفي نوآوري ها و سبك هاي جديد.

۵-۲- امكان ارتباط مستقيم فعالان اين عرصه با يكديگر.

۶-۲- تدوين بانك اطلاعات.

۷-۲- امكان ايجاد بنگاه هاي اقتصادي زود بازده.

۸-۲- امكان معرفي استاندارد هاي علمي، تخصصي و لازم.

۴-برگزاري همايش ها و تورهاي آموزش تخصصي:

شركت مكاپ با توجه به ضرورت آموزش هاي تخصصي و اقبال و استقبال فعالان اين عرصه از همايش ها و تورهاي آموزشي سعي دارد مدل جديد و مناسب با شئون اجتماعي، ملي و مذهبي كشور را در برپايي اين قبيل  فعاليت ها بكار بندد تا هم پاسخگوي نياز و مطالبه ي فعالان اين عرصه باشد و هم رضايت و خشنودي مسئولين را فراهم نمايد. لذا نوع برنامه ريزي هاي خود را به شرح ذيل اعلام مي دارد:

۱-          اطلاع رساني از طريق رسانه ها.

۲-          ثبت نام از داوطلبان.

۳-          استفاده از مربيان حائز شرايط.

۴-          تدوين برنامه هاي آموزشي براساس نيازسنجي و امكان سنجي.

۵-          صدور كارت عضويت و حضور در همايش.

۶-          جمع آوري وسايل تصوير برداري و موبايل قبل از برگزاري همايش ها.

۷-          تدوين برنامه هاي جانبي، هدفمند و محتوايي براي تورهاي آموزشي.

۸-          انتشار ويژه نامه ها و بروشورهاي محتوايي حاوي: برنامه هاي همايش – معرفي استانداردهاي علمي و آموزشي – پيام هاي ديني و علمي – معرفي الگوهاي رفتاري و موفق.

۹-          كنترل حضور و غياب ها و برقراري نظم و انظباط در طول برگزاري همايش ها.

۱۰-      استقبال از حضور نمايندگان دولت و نهادهاي دولتي مرتبط در همايش ها و تورهاي آموزشي به عنوان مهمان و ناظر و ارزشياب.

۱۱-      توزيع فرم هاي نظر سنجي و ارزشيابي ميان حضار.

۱۲-      جمع آوري بانك اطلاعات صنفي و مهارتي از حضار.

۵-ساخت و توليد برنامه هاي آموزشي:

شركت مكاپ در نظر دارد به منظور هدفمند سازي برنامه هاي آموزشي مخصوصاً آموزش هاي تخصصي و ويژه و احياناً موردي با همكاري مربيان و كارشناسان حائز شرايط اقدام به ساخت و توليد برنامه هاي آموزشي با توجه به شأن و شئون ملي و مذهبي كشور نموده و براي نخستين بار در فواصل برنامه ها مخاطبين را با پيام هاي معنوي قرآن و معصومين (ع) و مسئولين و رهبران ديني و مراجع عظام واحكام ديني و شرعي آشنا نمايد. و از افرادي جهت تدريس و آموزش استفاده نمايد كه مورد تأييد و متعهد باشند تا در اين زمينه نيز الگو آفريني شود.

همچنين اين شركت سعي دارد با طرح آرايش به سبك ايراني در اين برنامه ها موجب تحكيم اصالت هنر ايراني و هويت بخشي و تكريم جايگاه فعالان اين عرصه مخصوصاً در بخش هاي تدريس و مربيگري باشد.

از جمله فعاليت هاي ديگر اين بخش، پخش توضيحاتي در خصوص اصول ايمني در كار و مراعات بهداشت و اصول علمي و مراعات نكات و موارد بهداشتي و پزشكي و علمي لازم در انجام خدمات و انطباق آن با شرايع ديني و احكام شرعي است.

به همين منظور دردو بخش توليد فيلم – اسلايد VCD هاي آموزشي و ساخت تيزرها و كليپ ها و برنامه هاي رسانه اي (داخلي و خارجي) امكان تدوين و تنظيم و ساخت و توليد با مراعات نكات فوق الذكر و در راستاي اهداف نظام اسلامي تحت كنترل و نظارت بخش هاي دولتي و امنيتي فراهم مي باشد.

۶-تدوين و تنظيم و انتشار اولين ژورنال آرايش و زيبايي :

اين شركت امكان تدوين و تنظيم و انتشار اولين ژورنال آرايش و زيبايي  كشور را براساس اهداف نظام اسلامي و منطبق بر شرايع ديني و احكام اسلامي و قوانين موضوعه و مربوطه را دارد.

به هر حال لزوم و ضرورت وجود ژورنال مذكور بر هيچ كس پوشيده نيست و انتشار اين ويژه نامه آن هم توسط نهاد مردمي و تحت نظارت و حمايت سايه اي دولت مي تواند در راهنمايي راهبردها و اجراي        سياست هاي مشخص وتعيين شده ي كشور و  نظام اسلامي در اين رابطه نافذ و مؤثر باشد و بر حفظ اصالت اين هنر به سبك ايراني و معرفي متدهاي علمي و مدل هاي جديد و مقابله با آرايش ابتذال پاسخ گوي مطالبات باشد.

در ضمن اين ژورنال مي تواند مصور و همراه با پيام هاي آموزشي و معرفي استانداردهاي لازم و تبيين      پيام هاي علمي، احكام شرعي و پيام هاي معنوي باشد.

توفيقات روز افزون همه ي مسئولين و دست اندركاران با اخلاص نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را از درگاه ايزد متعال مسئلت داريم.

اللهم وفقنا لما تحب و ترضي

شركت مهدكارآفرينان پگاه پايا –  مكاپ

۴۴۰۸۸۱۳۴ – ۰۹۱۲۱۹۹۹۸۷۰

التماس دعا – تير ماه ۱۳۸۷

اهم مطالبات شرکت از شعب و نمایندگی ها

مدیران محترم شایسته است نسبت به اجرای موارد ذیل بطور دقیق و با رعایت زمانبندی تعیین شده اقدام نمایند :

۱-    تسويه حساب با شرکت برابر با لیست افراد ارتقاء طلب و هنگام ارائه دفترچه مربوطه .

۲-    معرفي كارشناس فني واجد شرايط به شرکت جهت اداره دوره ها و سهولت در برقراري ارتباط و رفع اشكالات.

۳-    از آنجا كه مراكز مجري در نهايت ، توسط هيئت علمي شرکت رتبه بندي مي گردند، تكميل دفترچه گزارش عملکرد دوره بدقت توسط مراكز مجري الزامي مي باشد.

۴-    اقدام به تبليغات پس از توافق با شرکت و تکمیل فرم مربوطه.

۵-    تلاش در جهت حفظ شئونات ملي و مذهبي جامعه.

۶-  اعلام زمان برگزاري جلسه ي مشاوره ي  تعیین سطح عملی مهارت آرایش ، پیرایش و متعادل سازی به شرکت جهت حضور نماينده شرکت در محل برگزاري جلسه .

۷- ارسال نتايج  به همراه مدارك مربوط به شرکت جهت صدور گواهينامه و ساير مدارك مربوطه.

۸- درخواست و دريافت كتاب وCD محصولات آرایش ،پیرایش و متعادل سازی  به تعداد ارتقاء طلب های هردوره از شرکت.

۹- ارائه آلبوم كار آرایش و پیرایش و متعادل سازی توسط مراكز مجري جهت آرشيو در مركز تعیین سطح شرکت.

۱۰-  معرفي حداقل ۳ ارتقاء طلب در هر ماه.

 

خدمات چهارده گانه شرکت مهد کارآفرینان پگاه پایا (مکاپ)

دارای مجوز رسمی به شماره ۳۱۱۲۸۰

تحت عنوان قرارداد اعطای سیستم تعیین سطح و امتیاز نمایندگی

استاندارد تعیین سطح آرایش و پیرایش و متعادل سازی

از مهارت تا تکنیک

۱-     اعطای سیستم تعیین سطح به همراه پکیج های مربوط به آرایش ،پیرایش و متعادل سازی  .

۲-     اعطاء کارت های فنی – تکنسین زیبایی – کارشناس زیبایی و کارت طلایی پژهشگر و متعادل ساز حرفه ای از شرکت مکاپ

۳-     اعطای گواهینامه تعیین سطح از شرکت به شرح:

الف –  سطح D     ( خوب ) به همراه کارت فنی

ب –    سطح C       ( بسیار خوب ) به همراه کارت تکنسین زیبایی

ج –      سطح B       ( عالی ) به همراه کارت کارشناس زیبایی

د –      سطح  A         ( ممتاز ) به همراه کارت طلایی پژوهشگر و متعادل ساز حرفه ای

۴-    امکان برخورداری از امتیازهای شرکت در جلسات مشاوره اي تعیین سطح در   استان ها ، شهرستان ها و مناطق مختلف کشور و صدورگواهینامه های مربوطه در پایان  هر دوره توسط شرکت .

۵-  پذیرش رسمی و عضویت دائمی در سایت تخصصی آرایشگران ایران و امکان برخورداری از فضاهای تبلیغاتی در ویژه نامه تبلیغاتی و انحصاری (ویژه آرایشگران  ایران).

۶-   امکان برخورداری از مزایای خدمات مجالس ، تصویر سازی و مزون و جامه آرايي.

۷-   اعطاء پروانه عضویت و امتیاز نمایندگی یا شعبه .

۸-   صدور گواهینامه های فارسی ، لاتین و عربی در پایان هر تعیین سطح.

۹-     امکان اعطاء گواهینامه های معتبر از سایر کشورهای جهان .

۱۰-     امکان خرید و فروش محصولات آرایشی و زيبايی که صرفاً از سوی شرکت به نمایندگی ها و طرف های قرارداد ارائه    می گردد .

۱۱-    برخورداری از مزایای ساخت و تولید محصولات تبلیغی از طرف های قرارداد توسط شرکت جهت انعکاس رسانه های داخل و خارج از کشور ، امتیاز برخورداری از کلیه خدمات تبلیغی اعم از: چاپ پوسترهای تبلیغاتی – هدایای تیلیغاتی – تقویم ، سررسید ، کارت ویزیت ، ساخت و تولید  CD  و تیزرهای تبلیغاتی و آلبوم های دیجیتالی از کارها و خدمات طرف قرارداد و ساخت و راه اندازی      سایت های تبلیغاتی .

۱۲-     اعطاء حکم قهرمانی و لوح تقدیر نامه ی رسمی (دارای امتیازهای ویژه) به طرف های قرارداد فعال .

۱۳-     امکان استفاده از خدمات پژوهش و مشاوره در زمینه آرایش ، پیرایش و متعادل سازی .

۱۴-     امکان استفاده از سایر خدمات و تسهیلاتی که شرکت برای نمایندگی ها در نظر دارد .

موفق و پیروز باشید

  دفتر نظارت وارزشیابی شعب و نمایندگی ها

 و مراکز مجری طرح تعیین سطح

اهم تعهدات نمایندگی ها به شرکت  :

 • فروش کالاها وخدماتی که ازسوی شرکت به نمایندگی معرفی وارسال می گردد.
 •  عدم تداخل در وظایف نمایندگی در منطقه غیر از منطقه نمایندگی خود .
 •  در ارائه خدمات(تعیین سطح …)و کالاها دقیقاًمفاد و شرایط قرارداد خویش و دستورالعمل های شرکت را اعمال نماید،در غیر اینصورت شرکت تعهدی نسبت به انجام آنها برای خود نمی بیند و اگر تعهدات ایجاد شده ضرر و زیانی متوجه شرکت نماید؛ شرکت نسبت به جبران آن از طریق قانونی اقدام خواهد نمود و نمايندگي موظف به جبران خسارات است.
 •  ملاک انجام فعالیت نمایندگی هاانعقاد قرارداد و تکمیل فرم هاست .
 •  خودداری از قبول نمایندگی یا توزیع کالا یا خدمات رقیب شرکت .
 •  اطلاع رسانی دقیق به شرکت در خصوص میزان رقابت و شرایط بازار و قوانین و مقررات جاری داخل   منطقه خود.
 •  ایجاد فضای مناسب جهت نمایندگی ها .
 •  رعایت شئونات اسلامی ، اخلاقی و قانونی در محل فعالیت .
 •  ارائه گزارش عملکرد کتبی در پایان هر فصل .
 •   تأمین کلیه مایحتاج آموزشی و پژوهشی در راستای موضوع قرارداد با شرکت .
 •  مراعات کلیه ضوابط ومقررات واستانداردهایی که از سوی شرکت ابلاغ و اعلام می گردد .
 •  انجام تبلیغات مطابق با قوانین کشوری با هماهنگی وتوافق قبلی و کتبی شرکت .
 •  صرفاً استفاده از روشها ،کتب،مواد و محصولات ،جزوات و بطورکلی ملزومات اجرایی و کاری که شرکت معرفی می نماید .
 •  خودداری از استعمال هرگونه دخانیات در محیط کاری و بازداشتن ارتقاء طلبان و مشتریان از استعمال هر نوع دخانیات در محیط فعالیت .
 •  اجتناب و خودداری از هرنوع فعالیتی که در راستای سیستم های فعال شرکت نباشد .
 •  اجتناب و خودداری از هرنوع تصویربرداری و عکاسی از محیط کار و فعالیت و بازداشتن ارتقاء طلبان و مشتریان از اینگونه فعالیت ها .
 •  از طرح مواردی که خارج از تعهد شرکت و قانون کشوری است به ارتقاء طلبان و مشتریان اجتناب نمایند.

 

 

 

 

“متن تبلیغاتی مورد تائید شرکت مکاپ”

مؤسسه/ شركت/ آموزشگاه / سالن :  . . . . . . . . . . . . . . . .

نمایندگی رسمی شرکت مکاپ در ایران

کد نمایندگی :           …  ۳۱۱۲۸۰ / م – ش

مجری خدمات آرایش ، پیرایش و متعادل سازی و اجراء و خدمات مشاوره ي تعیین سطح داخلی و خدمات مرتبط؛ با ارائه ی مدرک معتبر از شرکت بین المللی مکاپ .

( مهد کار آفرینان پگاه پایا )

“مبتکر طرح  I.M.Sدر ایران و جهان”

آرايش به سبك ايراني

 

 

 در پایان هر سطح  B.C.Dبه ترتیب به همراه  مدارک :کارت فنی – کارت تکنسین زیبایی و کارت کارشناس زیبایی به سه زبان زنده ی دنیا    ( فارسی – لاتین –  عربی ) ارائه می گردد .

و مبتكر طرح نامگذاري روز ۲۸ آبان مصادف با ۱۸ نوامبر به نام روز آرايش و زيبايي           در ايران و جهان.

 مجري برگزاري همايش ها و تورهاي تخصصي با حضور كارشناسان و مدرسان ملي و        بين المللي.

ارائه دهنده ي بهترين محصولات آرايش و زيبايي.

مجري فستيوال ها، مسابقات، نمايشگاه ها و فروشگاه هاي تخصصي.

        امضاء :

 

شرکت مهد کار آفرینان پگاه پایا

” مکاپ “

گزارش عملكرد دوره ………

از تاريخ …… تا تاريخ ………

كد نمايندگي:

مقدمه :

       نظر به اينكه هدف كلي تعیین سطح،  ارتقاء سطوح آگاهی افراد توانمند در انجام مهارت انتخابي است ، مي‌بايست اين امر با برنامه‌ريزي دقيق و مناسبي صورت پذيرد و لازمه يك برنامه ريزي صحيح پيش بيني چهارچوب اجرائي قانونمند و شفاف است .در همين راستا شرکت مهد کارآفرینان پگاه پایا ” مکاپ ” جهت اجراي دقيق و سالم طرح تعيين سطح اقدام به تنظيم دفترچه عملكرد نموده است كه تكميل آنها مي توانند كمك شاياني در رسيدن به هدف فوق الذكر باشد.

     نحوه تكميل ، زمان ارسال و چگونگي عملكرد  مشخص شده است.

نحوه تكميل دفترچه :

شرکت مهد کارآفرینان پگاه پایا اين دفترچه را در اختيار مراکز مجری قرار مي دهد .

مجريان موظف مي باشند اين دفترچه را در پايان هر دوره تكميل نمايند و به آدرس شرکت به همراه سایر مدارک ارسال یا ارائه نمایند .

براي هر دوره لازم است يك دفترچه جداگانه تكميل شود .

پس از تكميل ،هر فرم آن بايد به تاييد و امضاء مسئول نمایندگی برسد .

پس از تاييد نهايي توسط ‏، مجريان به همراه مدارک ارتقاء طلبان به نشاني شرکت ارسال شود.

                    

 

          با تشكر

                                  شرکت مهد کارآفرینان پگاه پایا”مکاپ”

 

 

 

اينجانب :                                فرزند :                     شماره شناسنامه:                     متولد  :     /     /     ۱۳

صادره از:                              وضعیت تاهل:   مجرد£          متاهل£

آخرین مدرک تحصیلی :                                                              رشته تحصیلی :

 به آدرس :                                                                                تلفن تماس :                                              متقاضي ثبت نام در دوره هاي تعیین سطح مي باشم.

در ضمن مراعات نكات زير را در طول مراجعه به شرکت و حضور در جلسات مشاوره ي نظري و عملي تعهد مي نمايم :

۱ . حضور به موقع در محل طبق برنامه تعیین سطح .

۲٫ همكاري لازم با مدير و مشاور .

۳٫ رعايت شئونات اسلامي .

۴٫ مراعات كليه ضوابط و مقررات شرکت .

۵٫ چنانچه جهت شرکت در جلسات تعيين سطح ثبت نام نمایم و قبل از شروع جلسه اعلام انصراف نمایم مبلغ۲۵% از هزینه مشاوره را باید بپردازم.

۶٫ چنانچه در جلسه تعیین سطح غیبت نمایم از ادامه حضور در دوره محروم می شوم  و می بایستی مجددا اقدام به ثبت نام نموده مبلغ دوره را مجدداً  تماماً بپردازم.

۷٫ ملاک صدور گواهی ها تکمیل و ارئه ی کامل مشخصات و مدارک بنده می باشد .

                                                                    امضاء متعهد :

 

 

مبلغ                             ریال معادل                                   تومان بابت تعیین سطح

از خانم / آقای                               توسط آقای / خانم                                         دریافت گردید .

 

              دریافت کننده                                                                                         پرداخت کننده

 

مدارک لازم جهت صدور گواهی تعيين سطح

۱- ۳ قطعه عکس ۳×۴ بابت هر سطح (بابت دريافت گواهينامه هر سه سطح(B-C-D) بايد جمعاً تعداد ۱۲ قطعه عكس و چنانچه كارت هاي مربوطه را نيز بخواهند          مي بايستي به طور كلي۱۶ قطعه عكس ارائه نمايند).

۲-کپی صفحه اول شناسنامه خوانا.

۳-فرم ثبت نام داوطلب.

۴- فرم نتیجه مشاوره ي تعيين سطح.

۵-فرم مربوط به اطلاعات داوطلب که باید توسط مشاور و كارشناس کامل گردد.

تذکر :

در صورت کسری مدارک یا ناقصی اطلاعات، شرکت در رابطه با صدور گواهی نامه ها تعهدی ندارد.

 

بسمه تعالي

آئين نامه ي هفت ماده اي نحوه ي برگزاري مراسم افتتاحيه

نمايندگي ها و شعب شركت مهد كارآفرينان پگاه پايا “مكاپ”

ماده ۱- هر يك از مراكز موظفند پيش تر،‌ زمان دقيق برگزاري مراسم افتتاحيه را با دفتر امور شعب و نمايندگي هاي شركت هماهنگ نمايند، در غير اين صورت شركت از حضور در آن مراسم خودداري خواهد نمود.

ماده ۲- مراكز موظفند نحوه ي برگزاري مراسم افتتاحيه را با دفتر امور شعب و نمايندگي ها برابر با فرم مربوطه هماهنگ نموده در خصوص صرفاً موارد مورد توافق اقدام نمايند.

ماده ۳- مراكز موظفند ليست كامل حضار در مراسم افتتاحيه را كه از طرف شركت به ايشان ابلاغ مي گردد در حين مراسم تكميل و در پايان مراسم به شركت يا نماينده ي اعزامي شركت تسليم نمايند.

ماده ۴- مراكز موظفند با نماينده يا نمايندگانه اعزامي از سوي شركت جهت حضور در مراسم افتتاحيه كمال همكاري لازم به عمل آورند.

ماده ۵- مراكز موظفند ضمن فيلم برداري و عكس برداري از مراسم افتتاحيه، گزارش مصور و كامل مراسم ميكس، مونتاژ و صداگذاري نموده و كپي اصل فيلم و تصاوير و فيلم منتخب كه آماده گرديده را حداكثر ۱۰ روز پس از مراسم به شركت ارائه نمايند.

ماده ۶ مراكز موظفند ضمن تعيين محدوده ي نمايندگي خود در تبليغات، نحوه ي تبليغات محلي و رسانه اي خود را در خصوص مراسم افتتاحيه و متون مربوطه را قبل از هرگونه اقدامي قبلاً با دفتر امور شعب و نمايندگي ها هماهنگ نمايند.

ماده ۷- مراكز موظفند تمهيدات لازم جهت حضور مديرعامل محترم شركت و هيئت همراه را فراهم نمايند؛ از قبيل: اياب و ذهاب، پذيرايي و اسكان.

” تذكر: مراكز موظف هستند محدوده نمايندگي خودشان را در تبليغات مشخص كنند”